Будівництво наземної сонячної електростанції починається з фундаменту.
Стійки палі компанії Солар Стальконструкція можуть:
– забиватися в грунт і бетонуватися за фактом забивання при необхідності, для підвищення несучої здатності;
– бетонуватися;
– встановлюватися на бетонні блоки.



На етапі проєктування розробляються плани розташування паль з відповідними координатами, розмірами і прив’язками. Ці параметри залежать від якості ґрунту, рельєфу і кліматичних особливостей. Такі плани необхідно надати не менше, ніж за один тиждень до початку пальових робіт. Крім того, на місцевості слід позначити положення першої і останньої палі в кожному ряду за допомогою вертикальної маякового мітки. В рядах, довжина яких перевищує 30 м, слід також встановити проміжні мітки всередині рядів.
У проекті зазначаються такі дані:
- Глибина забивання паль.
- Різниця рівня верху паль одного столу.
- Нахил палі щодо вертикальної осі в будь-якому напрямку.
- Поворот палі щодо вертикальної осі.
Етапи фундаментних робіт на прикладі бетонування:
1. Розмітка.
2. Вибурювання лунок.
3. Відсипка щебнем.
4. Виставлення стійки в проєктному положенні.
5. Заливка бетоном.
Такий вид фундаменту простий у виконанні, економічний, надійний, але вимагає витрат часу на застигання самого бетону. Застосовують на невеликих, частіше приватних СЄС, або в тих випадках, коли грунт з низькою несучою здатність, не стійкий, складний до закріплення, бо бетонування дає широку площу опирання.

Забивання паль проводиться значно швидше і економить людський ресурс. Доставка на місце монтажу самохідної сваєбійної установки на гусеничному ходу з гідравлічним приводом досить дорогий захід. Найчастіше застосовують на великих мегаватних станціях. Забивання може комбінуватися з частковим бетонуванням в тих окремих місцях, де цього потребує ситуація.

Фундамент з бетонних блоків. Це немовби баластна система для наземної станції. Застосовується в дуже твердому і кам’янистому ґрунті в який не можливо забити, або на болотистих ґрунтах. Самі блоки виготовляють індивідуально за проєктом інженера.

Для безперебійної роботи СЕС протягом 20-25 років необхідно регулярно стежити за станом фундаменту. Часті, рясні опади можуть вимивати грунт. Якщо своєчасно помітити зміни, то можна уникнути збитків, впровадивши заходи захисту фундаменту.
Довіряйте професіоналам.