ТОП 6 фактів про Вifacial фотомодулі
- ФАКТ: двофазні модулі можуть бути виготовлені у двох версіях:
- Подвійне скло: Білий полімерний задній лист звичайного модуля замінюється склом з білими смугами в проміжках між комірками. Перевагами є більша стійкість до жаркого клімату з високою вологістю, легше очищення, більша міцність та твердість.
- Прозора підкладка: біла полімерна підкладка звичайного модуля замінена прозорим полімерним листом. Перевагами є менша вага та менша вартість.
- Факт: можна генерувати більше енергії за допомогою двофазного модуля
На лицьову сторону фотоелектричного модуля надходить пряме сонячне випромінювання, а на задню – сонячне випромінювання, відбите від землі та інших поверхонь.
Користуючись перевагами двофазних модулів – поглинання сонячного випромінювання відбитого від землі зворотною стороною модуля, ми досягаємо більшої продуктивності порівняно з монофазними модулями.
- ФАКТ: двофазний модуль отримує енергію з 3 різних джерел:
1- Сонце: пряме сонячне випромінювання.
2- Дифузне світло: проектується елементами ландшафту, такими як хмари.
3- Земне альбедо: сонячне випромінювання, відбите від поверхонь.
- ФАКТ: додаткова генерація залежить від альбедо.
Що таке альбедо?
Це відсоток випромінювання, відбитого поверхнею. Середнє альбедо, відбите Землею, становить близько 35%, але все залежить від типу поверхні. Так, світлі блискучі поверхні, мають значно вищий альбедо, що перевищує 60%.
Більше відбитого випромінювання призведе до того, що задня панель буде виробляти більше енергії, а отже, модуль буде працювати ефективніше.
- ФАКТ: щоб скористатися можливостями двофазної панелі та отримати максимальний коефіцієнт посилення, ми повинні дотримуватися наступних рекомендацій:
- Конструкція повинна дозволяти світлу попадати на тильну сторону фотоелектричного модуля, не створюючи затінення. Уникайте затінення тильної сторони фотоелектричного модуля з спеціальними системами кріплення SOLARsk SMS-212 BFL, які ідеально підходять.
- Висота, на якій встановлюються фотоелектричні модулі відносно земної поверхні, суттєво впливає ефективність відбиття сонячного випромінювання.
3. Необхідно зважено підходити до вибору кросу систем кріплення фотоелектричних модулів – цей параметр важливий для досягнення мінімізації затінення від попереднього ряду, а також дозволить досягти більшого альбедо.
4. Вибір покриття поверхні землі є важливим аспектом досягнення максимальної продуктивності фотоелектричного модуля.
- ФАКТ: двофазні модулі мають щонайменше 4 переваги.
- Вища ефективність фотомодулів. Друга сторона модуля може збільшити виробництво енергії на 5% – 30%.
- Зменшує витрати BOS, виробляючи більше енергії без збільшення розміру площі під СЕС.
- Робить інвестицію більш ефективною. Зниження приведеної вартості електроенергії LCOE
- Гнучка установка: може бути ідеальним рішенням для середовищ, обмежених простором, які потребують максимального потенціалу виробництва електроенергії.