Генерація сонячних електростанцій підвищується на 5% при використанні української системи кріплень зі змінним кутом

При будівництві комерційних сонячних електростанцій інвесторам важливо максимально використати кожен сонячний день року. Проте є одна серйозна проблема, яка сильно зменшує виробіток електростанцій, а отже і прибутки інвесторів — кут падіння сонячного проміння.
Сонячні панелі дають максимальну ефективність лише у тому випадку, коли сонце світить на них під прямим кутом.

Але сонце, в залежності від пори року, рухається по різних траєкторіях. Наприклад, влітку сонце рухається ближче до зеніту — в такому випадку сонячні панелі краще працюють при пологому куті розміщення. Взимку сонце рухається ближче до лінії горизонту — в такому випадку сонячні панелі краще працюють при розміщенні зі спрямуванням до горизонту.
 Саме для вирішення цієї проблеми, українська компанія Солар Стальконструкція розробила та налагодила виробництво кріплень для сонячних станцій зі змінним кутом.
 На скільки дорожчі такі конструкції та яку вигоду вони дають інвесторам розповів головний конструктор компанії Фінько Євгеній.
 На скільки ефективніші системи зі зміннім кутом у порівнянні зі статичними?
 Фактичний приріст генерації залежить від регіону розташування сонячної станції і кількості позицій змінного кута. В середньому по Україні при своєчасній перестановці кута нахилу модулів ми спостерігаємо у наших клієнтів додатковий приріст 4-5% до річної генерації.
  Скільки разів на рік потрібно змінювати кут?
 Мінімально — 2 рази (зима / літо), проте більшість клієнтів вважають за краще 3-4 різних кута нахилу (зима / весна-осінь / літо), тобто зміна положення відбувається 4-6 разів на рік.
 Скільки часу та людей потрібно для того, щоб змінити кут нахил для сонячної системи потужністю 100 кВт?
 На станції «Головні Споруди» в республіці Білорусь, потужністю 55 МВт побудовану на конструкції SMS-301 зі змінним кутом нашого виробництва, яку ввели в експлуатацію в травні цього року проводили хронометраж перестановки кута нахилу. В результаті 2 бригади з 2-х чоловік змінює 1 МВт станції за 2 дні. Тобто 100 кВт потужності для невеликого домогосподарства в умовах стандартної сім’ї можна поміняти за 4-6 годин.
На фото: СЕС «Головні Споруди», м.Речіца, Білорусь, збудована на конструкціях SMS-301 зі змінним кутом виробництва Солар Стальконструкція
На скільки дорожчі такі кріплення у порівнянні зі статичними?
Різниця в ціні досягає 25% в порівнянні зі стандартними системами кріплення, проте в масштабах всієї станції — це не більше 2%. Непогано, враховуючи, що ця різниця вже перекривається за перший рік генерації.
Чи є Вже реалізовані проекти в Україні?
В Україні багато реалізованих проектів на системах кріплення нашого виробництва зі змінним кутом від приватних станцій на 30 кВт до великих на 4-5 МВт. Найбільший проект на таких конструкціях реалізований в г.Речіца Республіка Білорусь потужністю 55МВт.
Чи часто в Україні використовують подібні системи при будівництві комерційних СЕС? Який відсоток від загальної кількості (приблизно).
Кожна 5-я станція яку ми будуємо, розробляється із застосуванням змінного кута. Приватних станцій більше, проте якщо перевести у відсоткове співвідношення по встановленій потужності, то тут тільки одна Самбірська СЕС-2 компанії Еко-оптима потужністю 4,2 МВт вдвічі покриває всі поставлені станції зі змінним кутом для приватних домогосподарств.
На фото: Самбірська СЕС, Львівська обл, 4 МВт, збудована на конструкціях SMS-301 зі змінним кутом виробництва Солар Стальконструкція
Системи виробляються повністю на вашому підприємстві?
 Все системи кріплення, які виробляються нашим підприємством, на 100% виготовляються нами самостійно. В кооперації беруть участь постачальники рулонної сталі, алюмінію і компанії, що надають послуги гарячого цинкування. Поточна продуктивність складає 150-200 МВт конструкцій у рік. Зараз ми вводимо в експлуатацію завод з виробництва систем кріплення який матиме в своєму складі ванну цинкування. Після запуску річна потужність збільшиться до 600 МВт на рік. На поточний момент ми бачимо попит на 50% цієї цифри з України та країн СНД.
Яка гарантія на обладнання (і чи залежить це від того, яка компанія займаюсь монтажем)?
 На всі конструкції, вироблені нашою компанією поширюється гарантія 10 років. Термін служби встановлено, але не обмежений — 25-ма роками. Більшість продажів організовано через дилерів, які займаються установкою конструкцій, згідно наших інструкцій та рекомендацій. Незважаючи на це, для кінцевого клієнта все рівно діє обмежена гарантія виробника. Тобто в разі будь-яких проблем з конструкцією кінцевий клієнт звертається до компанії, яка йому робила поставку і монтаж (якщо це не ми), в разі, якщо це не помилки монтажу, а наприклад механічні деформації конструкції в процесі експлуатації від зовнішніх впливу, то це питання вже усуває виробник. До речі за 6 років роботи ми не отримали жодної експлуатаційної рекламації від клієнтів.

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить